Post by Cristian Anghelache on Dec 19, 2011 13:03:01 GMT 2
Toate rezultatele de la
Campionatul Mondial de Skandenberg 2011
WAF World Championships 2011
= Nov. 28 - Dec. 4 - Almaty, Kazakhstan =
Rezultate - Campionatul Mondial de Skandenberg 2011 - Rezultate
Ziua 1 ◄ Juniori Mana Stanga, Masteri Mana Stanga, Grand Masteri Mana Stanga, Senior Grand Masteri Mana Stanga, Persoane cu dizabilitati Mana Stanga ► 30 Noiembrie 2011
day 1 - Wednesday November 30th Juniors Left Hand Masters Left Hand Grand Masters Left Hand Senior Grand Masters Left Hand Disabled Left Hand Boys Left 50 1 KAZ2028 RAVIL IMIROV 2 AZE6010 QISMAT VAKILOV 3 RUS2870 RUSLAN ISMAGILOV 4 RUS2872 VLADIMIR KOSTOCHKA 5 UZB1784 SANJAR ABDUJALILOV 6 KAZ20178 ZHANAT KALIYEV Boys Left 55 1 RUS2873 LEONID SMIRNOV 2 KAZ20195 YERZHAN ABILDA 3 RUS2874 MAKSIM SVETLOLOBOV 4 AZE6011 ILGAR MUSAYEV 5 TUR5117 MURAT ULAS 6 UKR2243 DENYS POROZHNYAK 7 KAZ20184 DIDAR KADLBEK 8 KGZ5931 AKHMED IUSUROV 9 UZB1783 SIROJIDDIN KUNISHOV 10 KGZ5928 IBRAGIM ALIEV 11 UZB1729 BOBIRJON ADIZOV Boys Left 60 1 KAZ20183 ANDREY ALIFEROV 2 KGZ5930 CHYNGYZ MAMAKEEV 3 TJK4940 DILOVAR JURAEV 4 KAZ20182 BALASULTAN AMOYEV 5 UZB1778 ILIYA SAIDOV 6 UZB1782 ALEKSANDR MUSHORYAPOV 7 ARM4002 ASHOT ADAMYN 8 RUS2877 KHANAFIY KHASANOV 9 RUS2875 VILNUR NABIEV 10 KGZ5929 ABDUKERIM LOVAZA Boys Left 65 1 RUS2880 SOSLAN AKHPOLOV 2 KAZ20189 BIRZHAN ARYNGAZINOV 3 SVK3508 DOMINIK GLOD 4 KAZ20181 ULUKBEK AKHMEJANOV 5 RUS2879 IGOR GALIMSKIY 6 GER2309 PHILIPP STAHLHOFEN 7 BUL1010 YOLIAN HRISTOV 8 TUR5118 FURKAN CIMEN 9 UZB1777 VLADAMIR KHUSAINOV 10 KGZ5932 LUGMA BEKRIEV 11 UZB1781 RUSTAMBEK NIYAZOV Boys Left 70 1 RUS2882 LASHA ABASHIDZE 2 RUS2883 GEVORK KUYUMCHYAN 3 KAZ20188 ALEXEY MAMUCH-OGLY 4 KGZ5934 PAVEL PASKO 5 HUN3405 ALEXANDER BARZSO 6 FIN1504 VILLE HEINONEN Boys Left 80 1 RUS2886 PAVEL LUNEV 2 KAZ20192 VLADIMIR MATCHENKO 3 TJK4906 AKMALI ATKHAMZOD 4 RUS2884 ELDAR ALISKENDAROV 5 UKR2246 OLEG LAPSHYN 6 UKR2245 RIZA DEVLETOV 7 ITA4104 FERMES GASPARINI 8 TJK4998 ISLOMBEK ABDUHAMIDOV 9 UZB1775 JALOL UTKIROV 10 KAZ20179 VITALIY GRANEKO 11 BRA3227 GUSTAVO LYRA Disabled Boys Left 50 1 RUS2864 EDUARD FAZULOV 2 KAZ2099 AGIL MEIRMANOV Disabled Boys Left 65 1 KAZ20222 KADIR FATIYEV 2 RUS2866 YURII VORONOV 3 RUS2867 FARIS VALIEV 4 KAZ20223 PETR GRACHEV Disabled Boys Left 80 1 RUS2865 STEPAN POLYANSKIY Disabled Girls Left 50 1 RUS2868 ALENA GRAFCHIKOVA 2 KAZ20220 SALVI DZHUSHKHUNOVA Disabled Girls Left 50+ 1 KAZ20221 DANA ZHAPAROVA Disabled Ladies Left 60 1 BRA3212 CHRIS SOUZA 2 RUS2861 LILIIA GAINULLINA 3 TUR5141 MACIDE UZULMEZ 4 RUS2860 SVETLANA KUZNETSOVA 5 TUR5135 FILIZ TAZAN 6 KAZ20215 SAGAT SEISAPAROVA Disabled Ladies Left 60+ 1 RUS2862 OLGA BUNINA 2 RUS28100 ALEXANDRA AKAEVA 3 TUR5143 ZEYNEP YILMAZ 4 KAZ20214 ALLA GRYAZNOVA 5 UZB1791 MARGIZA AZIMOVA 6 TUR5142 SAKIRE ANNAC Disabled Mens Left 60 1 UZB1786 MIRZOKHID SHARAPOV 2 BRA3229 VALDOMIRO SOUZA 3 KAZ20222 KADIR FATIYEV 4 RUS2851 SERGEY VYATKIN 5 RUS2852 MUKHTAR MAGOMEDOV 6 TUR5133 EMRE YILDIZ 7 TUR5138 GOKHAN SEVEN 8 KGZ5927 ALEKSANDR PROKOPOV 9 UZB1788 AZIZ USMONOV 10 IND4618 JOBY MATHEW 11 IND4617 RAM SINGH |
[td]Disabled Mens Left 75
1 BLR2603 VIKTOR BRATCHENIA
2 RUS2853 OMAR NURUDINOV
3 TUR5139 MURAT CIRIK
4 BRA3223 CARLOS GONCALVES
5 TUR5129 AHMET BOZDEMIR
6 TJK4931 AKHLIDIN KHASANOV
7 UZB1787 HASAN ABDUVALIEV
8 IND4620 DALJEET SINGH
9 KAZ20219 ILYA VELICHKO
10 IND4602 VINOD VALIYATTIPARAMBIL
11 RUS2855 ISAMEDIN SHAKHEMIROV
12 TJK4932 KHAYRULLO ABDURAHIMOV
13 KAZ20217 ULUKBEK KURALBAYEV
14 UKR2238 OLEKSNDR PINCHUK
Disabled Mens Left 90
1 RUS2857 MAGOMED DINGAEV
2 RUS2856 RUSLAN MAMEDOV
3 TUR5130 OMER AYDIN
4 KAZ2010 NASSYR MAKHAMBETOV
5 UKR2251 OLEKSANDR AGRYCH
6 UKR2239 ARTEM PSYMAK
7 UZB1701 UMIDJON AHMEDOV
8 KAZ20216 GAIDAR MAZHITULY
Disabled Mens Left 90+
1 RUS2859 YUSUP YUSUPALIEV
2 RUS2858 ROMAN KRUGLIKOV
3 UKR2241 OLEKSANDR POROSHYN
4 TJK4933 AKMAL QODIROV
5 TUR5134 GOKHAN OZSENER
6 BRA3205 ERIOVALDO MORAES
7 HUN3404 JANOS SZABO
8 UKR2242 OLEKSANDR ZIENCHENKO
9 BRA3225 CARLOS DAVOLI
10 ITA4103 FRANCESCO ALBORGHETTI
11 KAZ20218 RUSTAM AKRAMOV
Girls Left 45
1 KAZ20250 ANGELINA NEVIDOMSKAYA
2 RUS2889 KRISTINA TIKHONOVA
3 RUS2891 ANASTASIA KOSTYUKEVICH
4 TUR5120 GULUSTAN KORKMAZ
5 KAZ20210 AIGERIM MUKHATAYEVA
6 TJK4944 GULNORA ADBUSAMADOVA
Girls Left 50
1 RUS2894 KRISTINA FOMINA
2 TUR5119 UMRAN KESER
3 KAZ20202 AKERKE KUNAPIYANOVA
4 RUS2892 MILYAUSCHA GIMRANOVA
5 UKR2255 MARYNA SHULIKA
6 KAZ20209 DIANA MOISIADI
7 UZB1793 MADINA TOSHMURODOVA
Girls Left 55
1 RUS2895 DZERASSA BETROZOVA
2 KAZ20208 ANTONINA TARASSOVA
3 UKR2253 ANASTASIYA GONCHARENKO
4 RUS2897 ALENA AVTUSHKOVA
5 UZB1730 DILORA URINOVA
6 TUR5122 TUGCE SARITAS
7 UZB1785 GULSANAM OTAMURODOVA
8 TUR5121 ISIL SISMANLAR
9 KAZ20207 OLESSYA IVANOVA
Girls Left 60
1 RUS2898 ELENA KULTYAPKINA
2 KAZ20200 YEKATERINA TARASSENKO
3 TUR5131 IPEK DEPER
4 TUR5123 SEVIM GUNACTI
5 KAZ20206 ALEXANDRA TROPINA
6 UZB1790 SHAKHRIBONU BUSTONOVA
7 SWE3010 KAROLIN ANDERSON
Girls Left 65
1 KAZ20240 XENIYA BURLUTSKAYA
2 SWE3011 DENISE BACKLUND
3 RUS28100 ALEXANDRA AKAEVA
4 UKR2250 OLENA KUZMYCH
5 RUS28101 EKATERINA BABURINA
6 KAZ20199 ZHULDYZ MOMBEKOVA
Girls Left 70
1 RUS28103 DIANA LAGKUEVA
2 RUS28102 ALENA MIROMANOVA
3 KAZ20198 MERUYERT KALYKULOVA
4 KAZ20191 ASEM KOPBAYEVA
Girls Left 70+
1 LTU6103 RAMINTA ZVIRBLYTE
2 RUS28104 IRINA BURMISTROVA
3 RUS28105 VICTORIA VORONINA
4 KAZ20204 KRISTINA IKHSANOVA
5 KAZ20197 SALTANAT SAGITZHUMARTOVA
6 UZB1796 SOJIDA KUMAKOVA
7 TJK4948 SAYLAPOCHO QURBONOVA
Grand Master Left 100
1 RUS2845 VLADIMIR STEPANOV
2 RUS2846 PETR PROKHOROV
3 UZB1761 IGOR SHISHKOV
5 KGZ5918 GENNADII STAROSTENKO
6 USA3904 ROBERT KOSCHEL
7 FRA1302 BRUNO BIAVA
8 KAZ2025 SERGEY MAKHANKO
Grand Master Left 100+
1 UKR2231 VALERIY GOLOVCHENKO
2 UKR2230 MYKOLA KHITSENKO
3 AZE6007 MINABADDIN QURBANOV
3 RUS28130 VIACHESLAV DANILOV
4 LTU6101 VYDAS MIKELIONIS
5 RUS2847 FANIS NURETDINOV
6 KOR4702 HO GEUL MOON
7 KGZ5919 ABDURAKHMAN SHARIPOV
Grand Master Left 75
1 CAN1802 SYLVIO BOURQUE
2 TUR5127 SENER ARSLAN
3 RUS2842 NIKOLAY MASLOV
4 UZB1770 IZZATULLO ESHKUVATOV
5 KGZ5915 SHAUKAT MUGALIMOV
6 KAZ2023 ABDUALI TASTANOV
7 UZB1768 KHAYRITDIN ZAYNILOV
8 KAZ2049 VALERIY LIM
[/td]
[td]Grand Master Left 90
1 RUS2843 OKTAY MAMEDOV
2 CZE1602 JAROSLAV STUSEK
3 SUI3605 RICCARDO MANZINI
4 RUS2844 ALEKSANDR POZDNYAKOV
5 USA3903 RON BERDINSKY
6 EGY6201 SAMIR MOHAMED
7 KAZ2024 SHOTA BORSHOIDZE
8 KGZ5916 ANATOLII SAKHAROV
9 CAN1803 FRED ROY
10 KAZ2050 SERGEY KLIMOV
Master Ladies Left 60
1 BRA3212 CHRIS SOUZA
2 SWE3007 ANN JOHANSSON
3 RUS28123 OLGA OREKHOVA
4 BRA3211 MARIA BOGNAR
5 KGZ5925 AINUR ASANBEKOVA
6 KAZ20229 IRINA BEREZHNYOVA
7 UKR2236 NATALIIA PENKOVA
8 KAZ20230 ZOYA ANANYEVA
Master Ladies Left 70
1 SWE3008 PIRJO LAITURI
2 KGZ5926 OLGA IAROSLAVTSEVA
3 KAZ20228 VERA ANTIPINA
Master Ladies Left 80
1 SWE3009 MARIA WESTER
2 GER2308 CAMILA KATTSTROM
3 RUS28124 LARISA BOROVINSKAYA
4 CAN1805 JOANNE LACHANCE
5 BRA3222 HELENICE ALMEIDA
Master Ladies Left 80+
1 BRA3221 SILENE DATAS
2 KAZ20226 NATALYA CHIKEYEVA
3 BRA3220 JOCILENE BASSANELLI
4 AZE6009 NAZILA GADIROVA
Master Mens Left 100
1 RUS2840 EVGENY SHISHOV
2 RUS2841 ANDREY NIKULIN
3 HUN3403 ISTVAN MACZ
4 SWE3003 JENS BACKLUND
5 CAN1869 PATRICK CALLAN
6 UKR2226 SERGIY KUZMIN
7 KAZ2021 MURATBEK KAIRLIN
8 KAZ2047 RISHAT DOSSAYEV
9 SUI3604 ULRICH BUHLER
10 UKR2227 OLEKSANDR LIESHUKOV
Master Mens Left 100+
1 POL2502 IGOR MAZURENKO
2 KGZ5914 ARTUR SHMOILOV
3 KAZ2022 ZHANAT KANBAKBAYEV
3 KAZ2048 MAZHIT ASSATOV
4 IND4611 ALAMDAR ASHTARIAN
Master Mens Left 70
1 RUS2837 ARTUR AVERIN
2 RUS2836 ALEXSEI OSTAPCHUK
3 KAZ2018 NURLAN KASSYMZHANOV
4 TUR5111 MUHARREM ATES
5 KAZ2043 YEDIL RYSPAYEV
6 JPN1903 KATSUFUMI SHIOTSUKI
7 SWE3002 RONNY CEDER
8 TJK4917 MARAT IDRISOV
9 GER2305 ANDREAS GARCIA
Master Mens Left 80
1 FIN1501 PASI KUNNARI
2 KAZ2044 MARAT ASSAINOV
3 ESP4202 JUAN GARCIA
4 KGZ5999 KAREN MUSSAYEV
5 RUS2838 SERGEY IVANOV
6 HOL2901 COR DANENBERG
7 AUS6801 HUSAM SAFFURI
8 KAZ2045 YERZHAN TEMERGALIYEV
9 UKR2224 ANDRIY FILIPPOV
10 TJK4918 JAMSHED NAQSUDOV
Master Mens Left 90
1 UKR2252 GENADII DANIUK
2 RUS2839 ANDREY MOSOLOV
3 KAZ2020 SERGEY LOGVINETS
3 KGZ5908 ALEKSANDR LI
4 TJK4999 ZARIFJON JURAEV
5 KAZ2046 RUSTAM HARISSOV
6 CZE1602 JAROSLAV STUSEK
7 FIN1505 TERO LOUKOLA
8 UKR2225 VADYM LARIN
9 KAZ2020 SERGEY LOGVINETS
10 JPN1904 KAZUYA ITO
Senior Grand Master Left 100
1 GRE5001 PANTELIS FILIKIDIS
Senior Grand Master Left 100+
1 RUS2850 VLADIMIR TROFIMOV
Senior Grand Master Left 75
1 RUS2848 VICTOR ZAYTSEV
2 AZE6008 MUSLUM IBRAHIMOV
3 TJK4919 USAYNJON QURBONOV
4 KGZ5915 SHAUKAT MUGALIMOV
5 JPN1909 SATOSHI TAKEI
6 KAZ2051 ZHUMABEK NURMANOV
7 JPN1907 TAKASHI SAYAMA
Senior Grand Master Left 90
1 KAZ2052 MUKHAMEDOLLA AGZAMOV
2 JPN1908 MICHIO NAKANO
3 POL2503 JANUSZ PIECHOWSKI
4 RUS2849 LEONID LINKOV
5 SUI3606 PAULS GEHRARD
6 KGZ5920 VLADIMIR NIRENBERG
7 CAN1804 DAVID HICKS
[/td][/tr][/table]
Rezultate - Campionatul Mondial de Skandenberg 2011 - Rezultate
Ziua 2 ◄ Juniori Mana Dreapta, Masteri Mana Dreapta, Grand Masteri Mana Dreapta, Senior Grand Masteri Mana Dreapta, Persoane cu dizabilitati Mana Dreapta ► 1 Decembrie 2011
[/b]
1 AZE6010 QISMAT VAKILOV
2 KAZ2028 RAVIL IMIROV
3 RUS2870 RUSLAN ISMAGILOV
4 RUS2871 KAZBEK DZEBOEV
5 UZB1784 SANJAR ABDUJALILOV
6 KAZ20196 SHUKHRAT KHAMITOV
Boys Right 55
1 KAZ20195 YERZHAN ABILDA
2 RUS2874 MAKSIM SVETLOLOBOV
3 RUS2873 LEONID SMIRNOV
4 UZB1783 SIROJIDDIN KUNISHOV
5 KAZ20184 DIDAR KADLBEK
6 KGZ5928 IBRAGIM ALIEV
7 TUR5117 MURAT ULAS
8 UKR2243 DENYS POROZHNYAK
9 KGZ5931 AKHMED IUSUROV
10 AZE6011 ILGAR MUSAYEV
11 UZB1729 BOBIRJON ADIZOV
Boys Right 60
1 ARM4002 ASHOT ADAMYN
2 KGZ5930 CHYNGYZ MAMAKEEV
3 UZB1778 ILIYA SAIDOV
4 RUS2875 VILNUR NABIEV
5 UKR2244 IEVGEN DAALI
6 KGZ5929 ABDUKERIM LOVAZA
7 KAZ20190 KUANYSH AMIRTAYEV
8 KAZ20182 BALASULTAN AMOYEV
9 TJK4940 DILOVAR JURAEV
10 UZB1782 ALEKSANDR MUSHORYAPOV
11 RUS2876 KHETAG KHUGAEV
Boys Right 65
1 KAZ20194 MAGZHAN SHAMIYEV
2 SVK3508 DOMINIK GLOD
3 RUS2880 SOSLAN AKHPOLOV
4 RUS2878 ASLAN OSMANOV
5 UZB1781 RUSTAMBEK NIYAZOV
6 UZB1777 VLADAMIR KHUSAINOV
7 KAZ20189 BIRZHAN ARYNGAZINOV
8 BUL1010 YOLIAN HRISTOV
9 KGZ5932 LUGMA BEKRIEV
10 GER2309 PHILIPP STAHLHOFEN
11 TUR5118 FURKAN CIMEN
Boys Right 70
1 RUS2881 ALEXANDR ZINCHENKO
2 KGZ5933 MIRZA BILALOV
3 RUS2883 GEVORK KUYUMCHYAN
4 KAZ20188 ALEXEY MAMUCH-OGLY
5 KGZ5934 PAVEL PASKO
6 HUN3405 ALEXANDER BARZSO
7 UZB1774 HUSNIDDIN PARMANOV
8 KAZ20187 YERASSYL SHARIPKHANOV
9 FIN1504 VILLE HEINONEN
10 UZB1779 KHURSHIDJON ISROILOV
11 IND4622 RINGO THOUDAM
12 BRA3226 ANTONIO ALMEIDA
Boys Right 80
1 KAZ20192 VLADIMIR MATCHENKO
2 ITA4104 FERMES GASPARINI
3 KAZ20186 KYDYRAGALI ONGARBAYEV
4 UKR2245 RIZA DEVLETOV
5 RUS2885 VADIM ULIASHEV
6 UKR2246 OLEG LAPSHYN
7 RUS2884 ELDAR ALISKENDAROV
8 BRA3227 GUSTAVO LYRA
9 TJK4906 AKMALI ATKHAMZOD
10 ESP4203 SALEH MOID
11 TJK4998 ISLOMBEK ABDUHAMIDOV
12 BRA3228 GIUSEPPE PANZETTI
13 UZB1775 JALOL UTKIROV
Boys Right 80+
1 RUS2888 DMITRIY SILAEV
2 KAZ20185 MEDET KUTTYMURATOV
3 UKR2247 OLEG MYKHAILENKO
4 GER2310 MARVIN FRANK
5 LTU6104 MINDAUGAS SUTKAITIS
6 KAZ20193 ARDAK MAKHANBET
7 UZB1780 SAMARITDIN ASRETDINOV
8 RUS2887 SERGEY CHIGIR
9 UZB1776 TAMERLAN SALIMOV
Disabled Boys Right 50
1 RUS2864 EDUARD FAZULOV
2 KAZ2099 AGIL MEIRMANOV
Disabled Boys Right 65
1 RUS2866 YURII VORONOV
2 KAZ20224 ALEXANDR RUBANOVICH
3 KAZ20223 PETR GRACHEV
Disabled Boys Right 80
1 RUS2865 STEPAN POLYANSKIY
Disabled Girls Right 50
1 RUS2868 ALENA GRAFCHIKOVA
2 KAZ20220 SALVI DZHUSHKHUNOVA
Disabled Girls Right 50+
1 RUS28100 ALEXANDRA AKAEVA
2 KAZ20221 DANA ZHAPAROVA
Disabled Ladies Right 60
1 BRA3212 CRHIS SOUZA
2 RUS2861 LILIIA GAINULLINA
3 TUR5141 MACIDE UZULMEZ
4 RUS2860 SVETLANA KUZNETSOVA
5 TUR5135 FILIZ TAZAN
6 KAZ20215 SAGAT SEISAPAROVA
7 KAZ20221 DANA ZHAPAROVA
Disabled Ladies Right 60+
1 RUS28100 ALEXANDRA AKAEVA
2 UZB1791 MARGIZA AZIMOVA
3 RUS2862 OLGA BUNINA
4 TUR5143 ZEYNEP YILMAZ
5 TUR5142 SAKIRE ANNAC
6 KAZ20214 ALLA GRYAZNOVA
[/size][/td]
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++
[td]Disabled Mens Right 60
1 RUS2851 SERGEY VYATKIN
2 RUS2852 MUKHTAR MAGOMEDOV
3 TUR5137 MUHARREM BEKTAS
4 BRA3229 VALDOMIRO SOUZA
5 TUR5132 MEHMET KAYA
6 IND4617 RAM SINGH
7 KGZ5927 ALEKSANDR PROKOPOV
Disabled Mens Right 75
1 TUR5139 MURAT CIRIK
2 RUS2853 OMAR NURUDINOV
3 BRA3223 CARLOS GONCALVES
4 KAZ20219 ILYA VELICHKO
5 UKR2238 OLEKSNDR PINCHUK
6 TJK4932 KHAYRULLO ABDURAHIMOV
7 UZB1792 AMETKHAN ABDURAMANOV
8 KAZ20217 ULUKBEK KURALBAYEV
9 UZB1787 HASAN ABDUVALIEV
10 RUS2854 IURII BORISOV
11 TUR5140 NURETTIN YUKSEL
12 IND4620 DALJEET SINGH
13 BLR2603 VIKTOR BRATCHENIA
14 IND4602 VINOD VALIYATTIPARAMBIL
15 TJK4931 AKHLIDIN KHASANOV
Disabled Mens Right 90
1 UZB1701 UMIDJON AHMEDOV
2 RUS2856 RUSLAN MAMEDOV
3 KAZ2010 NASSYR MAKHAMBETOV
4 TUR5130 OMER AYDIN
5 KAZ20216 GAIDAR MAZHITULY
6 UKR2251 OLEKSANDR AGRYCH
7 UKR2240 VADYM KRASOV
Disabled Mens Right 90+
1 TUR5136 MUSTAFA DINLEYICI
2 RUS2858 ROMAN KRUGLIKOV
3 TUR5134 GOKHAN OZSENER
4 RUS2859 YUSUP YUSUPALIEV
5 TJK4933 AKMAL QODIROV
6 BRA3205 ERIOVALDO MORAES
7 KAZ20218 RUSTAM AKRAMOV
8 BRA3225 CARLOS DAVOLI
9 CAN1801 ALLAN HEINDRICKS
10 UKR2242 OLEKSANDR ZIENCHENKO
11 UKR2241 OLEKSANDR POROSHYN
12 HUN3404 JANOS SZABO
13 ITA4103 FRANCESCO ALBORGHETTI
Girls Right 45
1 RUS2889 KRISTINA TIKHONOVA
2 KAZ20203 YULIYA ZIMENOVSKAYA
3 TUR5120 GULUSTAN KORKMAZ
4 RUS2890 TATYANA IVANITSKAYA
5 KAZ20210 AIGERIM MUKHATAYEVA
6 TJK4944 GULNORA ADBUSAMADOVA
Girls Right 50
1 KAZ20248 TATYANA VERINA
2 RUS2893 ROXANA KULUMBEKOVA
3 KAZ20202 AKERKE KUNAPIYANOVA
4 RUS2892 MILYAUSCHA GIMRANOVA
5 UKR2255 MARYNA SHULIKA
6 TUR5119 UMRAN KESER
7 UZB1793 MADINA TOSHMURODOVA
Girls Right 55
1 RUS2896 IULIIA PYRKINA
2 UKR2253 ANASTASIYA GONCHARENKO
3 KAZ20208 ANTONINA TARASSOVA
4 KAZ20201 ZULKHYMAR TAZHIYEVA
5 TUR5122 TUGCE SARITAS
6 IND4623 ROJIMALA NINGTHOUJAM
7 UZB1730 DILORA URINOVA
8 TUR5121 ISIL SISMANLAR
9 RUS2895 DZERASSA BETROZOVA
Girls Right 60
1 KAZ20200 YEKATERINA TARASSENKO
2 RUS2898 ELENA KULTYAPKINA
3 SWE3010 KAROLIN ANDERSON
4 KAZ20244 PERIZAT RYSKULBEKOVA
5 UZB1790 SHAKHRIBONU BUSTONOVA
6 TUR5123 SEVIM GUNACTI
7 TUR5124 FEHIME KURT
Girls Right 65
1 KAZ20240 XENIYA BURLUTSKAYA
2 UKR2250 OLENA KUZMYCH
3 RUS28101 EKATERINA BABURINA
4 SWE3011 DENISE BACKLUND
5 RUS2899 ELENA VASILEVA
6 KAZ20205 FERUZA TUVASKHOJAYEVA
Girls Right 70
1 KAZ20198 MERUYERT KALYKULOVA
2 RUS28102 ALENA MIROMANOVA
3 RUS28103 DIANA LAGKUEVA
4 KAZ20191 ASEM KOPBAYEVA
Girls Right 70+
1 LTU6103 RAMINTA ZVIRBLYTE
2 RUS28105 VICTORIA VORONINA
3 RUS28104 IRINA BURMISTROVA
4 UZB1796 SOJIDA KUMAKOVA
5 KAZ20197 SALTANAT SAGITZHUMARTOVA
6 TJK4948 SAYLAPOCHO QURBONOVA
7 KAZ20204 KRISTINA IKHSANOVA
8 IND4624 CHAOBA LAISHRAM
Grand Master Right 100
1 RUS2845 VLADIMIR STEPANOV
2 RUS2846 PETR PROKHOROV
3 UKR2228 LEONID IVANOV
4 KGZ5918 GENNADII STAROSTENKO
5 KGZ5917 DZHEENBEK MUKAMBETOV
6 USA3904 ROBERT KOSCHEL
7 KAZ2025 SERGEY MAKHANKO
8 LTU6101 VYDAS MIKELIONIS
9 FRA1302 BRUNO BIAVA
Grand Master Right 100+
1 UKR2231 VALERIY GOLOVCHENKO
2 AZE6007 MINABADDIN QURBANOV
3 RUS2847 FANIS NURETDINOV
4 BRA3208 HUMBERTO PANZETTI
5 RUS28130 VIACHESLAV DANILOV
6 KGZ5919 ABDURAKHMAN SHARIPOV
Grand Master Right 75
1 TUR5127 SENER ARSLAN
2 CAN1802 SYLVIO BOURQUE
3 RUS2842 NIKOLAY MASLOV
4 KAZ2023 ABDUALI TASTANOV
5 KAZ2049 VALERIY LIM
6 UZB1770 IZZATULLO ESHKUVATOV
7 KGZ5915 SHAUKAT MUGALIMOV
8 UZB1768 KHAYRITDIN ZAYNILOV[/td]
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++
[td]
Grand Master Right 90
1 SUI3605 RICCARDO MANZINI
2 KAZ2024 SHOTA BORSHOIDZE
3 CZE1602 JAROSLAV STUSEK
4 RUS2844 ALEKSANDR POZDNYAKOV
5 USA3903 RON BERDINSKY
6 RUS2843 OKTAY MAMEDOV
7 EGY6201 SAMIR MOHAMED
8 CAN1803 FRED ROY
9 KGZ5916 ANATOLII SAKHAROV
10 BEL1207 FREDERIC ANDRE
Master Ladies Right 60
1 BRA3212 CRHIS SOUZA
2 SWE3007 ANN JOHANSSON
3 RUS28123 OLGA OREKHOVA
4 BRA3211 MARIA BOGNAR
5 UKR2236 NATALIIA PENKOVA
6 KAZ20230 ZOYA ANANYEVA
7 KGZ5925 AINUR ASANBEKOVA
8 KAZ20229 IRINA BEREZHNYOVA
Master Ladies Right 70
1 KGZ5926 OLGA IAROSLAVTSEVA
2 SWE3008 PIRJO LAITURI
3 RUS28125 TATYANA ONANOVA
4 KAZ20228 VERA ANTIPINA
Master Ladies Right 80
1 GER2308 CAMILA KATTSTROM
2 SWE3009 MARIA WESTER
3 BRA3222 HELENICE ALMEIDA
4 CAN1805 JOANNE LACHANCE
5 KAZ20227 TATYANA USHAKOVA
6 RUS28124 LARISA BOROVINSKAYA
Master Ladies Right 80+
1 BRA3220 JOCILENE BASSANELLI
2 BRA3221 SILENE DATAS
3 KAZ20226 NATALYA CHIKEYEVA
4 AZE6009 NAZILA GADIROVA
Master Mens Right 100
1 UKR2226 SERGIY KUZMIN
2 RUS2841 ANDREY NIKULIN
3 HUN3403 ISTVAN MACZ
4 KAZ2021 MURATBEK KAIRLIN
5 SWE3003 JENS BACKLUND
6 FIN1508 ANSSI AINALI
7 SUI3604 ULRICH BUHLER
8 CAN1801 ALLAN HEINDRICKS
9 IND4610 SARAT THOUDAM
10 KAZ2047 RISHAT DOSSAYEV
11 UKR2227 OLEKSANDR LIESHUKOV
Master Mens Right 100+
1 GER2306 UDO KRAUSE
2 POL2502 IGOR MAZURENKO
3 KGZ5914 ARTUR SHMOILOV
4 IND4611 ALAMDAR ASHTARIAN
5 KAZ2022 ZHANAT KANBAKBAYEV
6 BRA3207 MARCOS GONCALVES
Master Mens Right 70
1 JPN1903 KATSUFUMI SHIOTSUKI
2 RUS2836 ALEXSEI OSTAPCHUK
3 TUR5111 MUHARREM ATES
4 KAZ2018 NURLAN KASSYMZHANOV
5 KAZ2043 YEDIL RYSPAYEV
6 GER2305 ANDREAS GARCIA
7 SWE3002 RONNY CEDER
8 TJK4917 MARAT IDRISOV
9 RUS2837 ARTUR AVERIN
Master Mens Right 80
1 KAZ2044 MARAT ASSAINOV
2 UKR2224 ANDRIY FILIPPOV
3 HOL2901 COR DANENBERG
4 ESP4202 JUAN GARCIA
5 KGZ5999 KAREN MUSSAYEV
6 RUS2838 SERGEY IVANOV
7 AUS6801 HUSAM SAFFURI
8 IND4609 LAXMAN BHANDARI
9 FIN1501 PASI KUNNARI
10 TJK4918 JAMSHED NAQSUDOV
11 KAZ2019 KUANYSH KADYRBAYEV
12 BEL1207 FREDERIC ANDRE
Master Mens Right 90
1 RUS2839 ANDREY MOSOLOV
2 KGZ5908 ALEKSANDR LI
3 UKR2252 GENADII DANIUK
4 RUS2843 OKTAY MAMEDOV
5 KAZ2020 SERGEY LOGVINETS
6 UKR2225 VADYM LARIN
7 HUN3401 JANOS LAKATOS
8 JPN1904 KAZUYA ITO
9 USA3905 RONALD ROBINSON
10 KAZ2046 RUSTAM HARISSOV
11 FIN1505 TERO LOUKOLA
12 UZB1771 ABDUMANOP MAFJITOV
Senior Grand Master Right 100
1 GRE5001 PANTELIS FILIKIDIS
2 LTU6101 VYDAS MIKELIONIS
3 CAN1801 ALLAN HEINDRICKS
Senior Grand Master Right 100+
1 RUS2850 VLADIMIR TROFIMOV
2 FRA1301 ALAIN LANIQUE
Senior Grand Master Right 75
1 KAZ2026 VIKTOR KHARCHENKO
2 JPN1906 SEIJI NAKAHARA
3 TJK4919 USAYNJON QURBONOV
4 AZE6008 MUSLUM IBRAHIMOV
5 RUS2848 VICTOR ZAYTSEV
6 KAZ2051 ZHUMABEK NURMANOV
7 KGZ5915 SHAUKAT MUGALIMOV
8 JPN1907 TAKASHI SAYAMA
Senior Grand Master Right 90
1 CAN1804 DAVID HICKS
2 POL2503 JANUSZ PIECHOWSKI
3 RUS2849 LEONID LINKOV
4 JPN1908 MICHIO NAKANO
5 SUI3606 PAULS GEHRARD
6 KAZ2052 MUKHAMEDOLLA AGZAMOV
7 JPN1909 SATOSHI TAKEI[/td]
[/tr][/table]
Rezultate - Campionatul Mondial de Skandenberg 2011 - Rezultate
Ziua 3 ◄ Seniori Mana Stanga ► 2 Decembrie 2011
day 3 - Friday December 2nd Seniors Left Hand Left Men's 60 |
1 KAZ2029 RUSTAM MALIKOV
2 KAZ2004 MAMED JUSSUPOV
3 KGZ5903 BAHTIYAR KUBANYCHBEKOV
4 GEO5201 VILENI GABRAVA
5 UKR2204 OLEKSANDR BALANDIN
6 RUS2804 KAZBEK CHAGAROV
7 TJK4901 FARKHOD KOMILOV
8 GER2301 FABIAN TAGER
9 JPN1902 HIROSHI KOTERA
10 GER2302 JAN TAGER
11 KGZ5902 KONSTANTIN KLEINER
12 RUS2802 ROMAN TCEREKAEV
13 BRA3202 EMILIANO SILVA DOS SANTOS
14 TJK4910 FARIDUN BURIEV
15 BRA3201 LUCIANO JORDAO
16 ITA4102 ANDREA CERIANI
17 FIN1503 DIMITRI JAKOVLEV
Left Men's 100
1 KAZ2040 DMITRIY TRUBIN
2 RUS2828 MURAT KARIAEV
3 RUS2826 EVGENY KRIULIN
4 BLR2605 DZMITRY SHMYKO
5 UKR2219 MAKSYM TERESHCHUK
6 BUL1009 EMIL ILCHEV
7 GEO5207 VASILI DAUTASHVILI
8 UKR2220 GELA KHUBIASHVILI
9 KAZ2012 BORIS GAPCHENKO
10 BRA3204 RAPHAEL RIBEIRO
11 TUR5108 SUREYYA AYCE
12 GER2304 CHRISTIAN STAHLHOFEN
13 KOR4701 JUIL CHOI
14 UZB1707 KOMIL KERIMOV
Left Men's 110
1 GEO5210 GENADI KVIKVINIA
2 LAT5302 NORMUNDS TOMSONS
3 BRA3206 WAGNER BORTOLATO
4 KGZ5911 VIACHESLAV ABROSIMOV
5 RUS2831 ZELIMKHAN ZANKARKHANOV
6 KGZ5912 Evgenii Lukianov
7 UKR2221 SERGIY TOKAREV
8 RUS2829 VIATCHESLAV MURIEV
9 BLR2607 ARTSEM TATARENKA
10 KAZ2014 RUSLAN RENNERT
11 UKR2222 YEVHEN LITOVTSEV
12 TJK4916 FAKHRIDDIN OCHILOV
13 BLR2606 VIACHESLAV SHARAGOVICH
14 UZB1760 FARHOD KHUDAYAROV
15 ESP4204 RUMEN DRAGANOV
16 AZE6006 MIRTALEH ASLANOV
17 BUL1007 MARIN PANTALEEV
18 MGL4302 TILYEUBYERD SAIFOLLA
19 TUR5109 SAHIN ERGUL
20 TUR5126 AHMET YENERER
21 KAZ2041 TALGAT ALPYSPAYEV
22 IND4607 SNIBU REVI
Left Men's 110+
1 UKR2223 ANDRIY PUSHKAR
2 TUR5110 FERIT OSMANLI
3 BUL1008 GEORGI TSVETKOV
4 RUS2833 VIACHESLAV KARPOV
5 KGZ5913 RUSTAM DZHALILOV
6 MGL4303 ERDENEBAT ZORIGTBAATAR
7 RUS2832 SERGEI PATRIKEEV
8 KAZ2042 YEVGENIY CHERNOV
9 IRI2102 MORTEZA MORADI
10 KAZ2016 ALEXANDR KOBESSOV
Left Men's 55
1 BUL1001 GEORGI GAYDARDZHIEV
2 UZB1786 MIRZOKHID SHARAPOV
3 RUS2801 ARSEN CHOMAEV
4 UKR2201 DMYTRO BEZKOROVAINYI
5 AZE6001 VUSAL ZEYNALOV
6 UZB1764 ELDOR KHOTAMKULOV
7 KAZ2028 RAVIL IMIROV
8 RUS2835 RADIK KAMALOV
9 KGZ5901 ANDREI KIM
10 JPN1901 MITSUHIRO DANJO
11 KAZ2027 MEDET URAZBEKOV
12 TUR5101 MEHMET CETINKAYA
13 TJK4905 SOLIEV MAHMUDJON
14 UKR2203 NAZARII IVANYTSKYI
15 BLR2601 ALIAKSANDR ZUBREI
16 IND4618 JOBY MATHEW
17 IND4601 SAJEESH VIJAYAN[/size][/td]
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
[td]Left Men's 65
1 TUR5103 EVREN ARSLAN
2 KAZ2031 ZAIR AKHMEDOV
3 UKR2206 KHAISER IBRISHEV
4 RUS2806 MURAT BORLAKOV
5 KGZ5904 ZAMIR SHAMYRBAEV
6 RUS2808 UMAR ERKENOV
7 AZE6002 ZOHRAB MAHSIMOV
8 SUI3608 ANUAR IDKAZKADYROV
9 TUR5102 MEHMET UZUL
10 UBZ1767 FARRUH ASKANOV
11 AZE6003 PARVIZ NURALIYEV
12 IND4602 VINOD VALIYATTIPARAMBIL
13 KAZ2030 ARTYOM KHVAN
14 PAK4401 MUHAMMAD ZAMEER SULTAN
Left Men's 70
1 UKR2209 OLEG ZHOKH
2 RUS2810 ALEKSANDR KOVALCHUK
3 RUS2811 ALEKSANDR VORONETSKIY
4 BUL1002 HRISTO DELIDZHAKOV
5 KAZ2032 SERGEY YERMOLCHIK
6 POL2501 MARIUSZ PODGROSKI
7 SVK3501 JAN VOJENCAK
8 USA3901 JOSHUA HANDELAND
9 FIN1504 VILLE HEINONEN
10 KAZ2033 TALGAT OSPANOV
11 UZB1772 NODIRJON KHUDOYBERDIEV
12 UKR2210 BORYS TRYHUB
13 IND4605 SIRAJUDHEEN UPPINI
14 TUR5104 OZYUREK IMMAMUEL
15 JPN1903 KATSUFUMI SHIOTSUKI
16 GEO5203 ALEKS ABUTIDZE
Left Men's 75
1 ARM4001 VREZH SEDRAKYAN
2 KAZ2035 ZHANALY KHASSANOV
3 TUR5105 ENGIN TERZI
4 TUR5106 FATIH BOZ
5 UKR2212 OLEKSANDR TSVYETKOV
6 RUS2814 YUSUF BAYRAMUKOV
7 RUS2812 VITALII KALMYKOV
8 UKR2211 ROMAN RIABTSEV
9 AZE6004 KAMRAN ATAYEV
10 KGZ5906 ANDREI VAROBEV
11 KAZ2007 ALEXANDR BALASHOV
12 BLR2604 DZMITRY SHMELEV
13 UZB1762 SULTONBEK NEMATULLAEV
14 GEO5204 MALKHAZ KHVEDELIDZE
15 USA3902 MICHAEL HENDRICKS
16 FRA1303 JOZSEF LOVEI
17 LAT5301 JANIS AMOLINS
18 BUL1003 VIKTOR BALABANOV
19 MGL4301 AMANTAI SULTAN
20 TJK4914 TOHIR TOHIROV
21 SUI3601 GJEMALI-HAZER XHELAL
22 KGZ5907 POLAT SHAKHMURADOV
Left Men's 80
1 RUS2816 TIMUR MAMEDOV
2 BUL1004 STEFAN LENGAROV
3 UKR2213 ARTEM TAYNOV
4 UZB1765 DMITRIY DOKUCHAEV
5 KAZ2013 ELDAR MOLDAKHMETOV
6 RUS2818 VALERIY TSAGAEV
7 KAZ2036 GANI MALBASSOV
8 UKR2214 ROMAN RUDNYTSKYY
9 TUR5125 DENIZ KAN
10 SWE3001 ANDREAS DAHLSTROM
11 ESP4202 JUAN GARCIA
12 MGL4306 BAIYT YERKYEBULAN
13 AUS6801 HUSAM SAFFURI
Left Men's 85
1 UKR2215 RUSTAM BABAIEV
2 UKR2216 IEVGENII PRUDNYK
3 SVK3504 PETER KASAN
4 RUS2822 RUSLAN DZHIBILOV
5 KAZ2037 NIKOLAY LENKOV
6 UZB1763 BOBIR BEKCHANOV
7 RUS2820 ALEXANDER ANEILOFYEV
8 KAZ2038 STASS TALLER
9 FIN1505 TERO LOUKOLA
10 SUI3603 PAULICK SEBASTIAN
11 SVK3503 JAN GERMANUS
12 UZB1706 SARDORBEK KARIMOV
Left Men's 90
1 SVK3505 LUBOMIR JAGNESAK
2 KAZ2039 ALEXANDR GETALO
3 RUS2825 VITALII LALETIN
4 BUL1005 STOYAN GOLEMANOV
5 UKR2218 RUSLAN BABAYEV
6 RUS2824 ALEXANDER GUSOV
7 GEO5206 RACHO GAKHARIA
8 SVK3502 RADOSLAV DOBROVIC
9 KGZ5908 ALEKSANDR LI
10 KAZ2011 ARTYOM ZOLOTOV
11 CZE1601 OTTO VLK
12 KGZ5936 VLADIMIR KASHTANOV
13 JPN1904 KAZUYA ITO
14 ITA4101 ADRIAN LUTAI
15 UKR2252 GENADII DANIUK[/td]
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
[td]Woman Left 50
1 SVK3506 SNIZHANA BABAIEVA
2 RUS28106 TATIANA ISTOMINA
3 KAZ20249 AIDYN USSIPBAYEVA
4 TUR5112 ESRA KIRAZ
5 RUS28108 ELIZAVETA POLOVNIKOVA
6 CAN1806 LORI LAROCQUE
7 BRA3210 SONIA CARVALHO
8 TUR5113 GULSEN SAVAS
9 KAZ20248 TATYANA VERINA
10 UZB1795 ZULAIKHO TUROPOVA
11 BRA3209 ANNA CELIA SILVA DOS SANTOS
12 UZB1798 ELVINA MUSTAFINA
Woman Left 55
1 RUS28109 DIANA ALBEGOVA
2 RUS28110 IRINA MAZURENKO
3 TUR5114 ARZU DONMEZ
4 KAZ20247 OLGA TIMUKINA
5 BRA3212 CRHIS SOUZA
6 TJK4922 KARINE OGANESYAN
7 GEO5211 MARINE PUTKARADZE
8 UKR2253 ANASTASIYA GONCHARENKO
9 UKR2232 LARYSA TYHONOVYCH
10 BRA3211 MARIA BOGNAR
11 UZB1789 MAFTUNA SAIDOVA
12 KAZ20245 DARYA VERBITSKAYA
Woman Left 60
1 SVK3507 LUCIA DEBNAROVA
2 RUS28111 EKATERINA LARINA
3 TUR5115 ISIL METIN
4 POL2504 JOANNA DAMINSKA
5 KAZ20243 YELENA LYSSOVA
6 KAZ20242 ZHULDYZ KUNTUGANOVA
7 TUR5128 TUGBA KOC
8 BRA3213 TATIANE FARIA
9 KGZ5922 Natalia Lukianova
10 RUS28112 ELENA KURENKOVA
11 TJK4924 GULBEGIM ABDULMAINOVA
12 KGZ5921 ELVIRA ASKERBEK
13 UZB1799 EKATERINA SHISHKOVA
14 BRA3214 JULIANA SOARES
Woman Left 65
1 RUS28113 IRINA GLADKAYA
2 SWE3005 SARAH BACKMAN
3 UKR2254 NATALIA TRUSKALOVA
4 RUS28103 DIANA LAGKUEVA
5 KAZ20239 OLGA SHLIZHEVSKAYA
6 UZB1794 MOHINIGOR UBAYDULLAYEVA
7 KAZ20240 XENIYA BURLUTSKAYA
8 BRA3215 DAMARIS SILVA
9 UKR2233 OLGA TERPELOVA
10 CZE1603 ZUZANA SVOBODOVA
11 TJK4925 NIGORA GULMATOVA
Woman Left 70
1 RUS28116 IRINA MAKEEVA
2 SWE3006 HEIDI ANDERSON
3 SUI3607 LAURE JUILLERAT
4 UKR2235 ALINA GOLUBYEVA
5 KAZ20238 VERA BONDIK
6 UKR2234 KATERYNA MOCHALOVA
7 BRA3216 MARALINE BARBIERI
8 BRA3217 CLELIA GOULART
9 TUR5116 CEYDA TASKIN
10 KAZ20236 TATYANA TRUBINA
Woman Left 80
1 RUS28118 ALINA SAMOTOY
2 BRA3218 GABRIELA VASCONSELOS
3 FIN1502 ANNE MELIN
4 RUS28119 NATALIA GURTCIEVA
5 KGZ5923 ASEL BEKBOSUN
6 BRA3219 ANDREA LOPES
7 KAZ20235 VIKTORIYA BUGROVA
8 CAN1805 JOANNE LACHANCE
9 TJK4927 MUHABBAT MAMATOVA
10 KAZ20234 ALLA TANYUSHKINA
Woman Left 80+
1 LTU6102 EGLE VAITKUTE
2 RUS28122 VIKA GABAGKOVA
3 LTU6103 RAMINTA ZVIRBLYTE
4 KAZ20233 MOLDIR BAIGALIYEVA
5 LAT5303 ZANNA CINGULE
6 KAZ20231 AIGERIM BAIGARAYEVA
7 BRA3221 SILENE DATAS
8 GER2307 GINA SWIENTEK
9 BRA3220 JOCILENE BASSANELLI
10 RUS28120 SVETLANA TIKHONOVA
11 KGZ5924 NAZIRA TENTIMISHEVA[/td][/tr][/table]
Rezultate - Campionatul Mondial de Skandenberg 2011 - Rezultate
Ziua 4 ◄ Seniori Mana Dreapta ► 3 Decembrie 2011
day 4 - Saturday December 3rd Seniors Right Hand Right Men's 100 |
1 BUL1006 KRASIMIR KOSTADINOV
2 GEO5207 VASILI DAUTASHVILI
3 KAZ2040 DMITRIY TRUBIN
4 RUS2826 EVGENY KRIULIN
5 AZE6005 ZURAB BAKHTIAROV
6 BUL1009 EMIL ILCHEV
7 UKR2219 MAKSYM TERESHCHUK
8 RUS2827 ALEKSANDR PUZAKOV
9 BLR2605 DZMITRY SHMYKO
10 KAZ2012 BORIS GAPCHENKO
11 GEO5208 RAJI SCHREINER
12 TUR5108 SUREYYA AYCE
13 FIN1508 ANSSI AINALI
14 CAN1801 ALLAN HEINDRICKS
15 BRA3205 ERIOVALDO MORAES
16 KOR4701 JUIL CHOI
17 BRA3204 RAPHAEL RIBEIRO
18 GER2304 CHRISTIAN STAHLHOFEN
19 SUI3609 SVEN ROLLER
20 UZB1707 KOMIL KERIMOV
Right Men's 110
1 UKR2221 SERGIY TOKAREV
2 LAT5302 NORMUNDS TOMSONS
3 RUS2829 VIATCHESLAV MURIEV
4 GEO5210 GENADI KVIKVINIA
5 RUS2830 IVAN MATYUSHENKO
6 KGZ5911 VIACHESLAV ABROSIMOV
7 AZE6006 MIRTALEH ASLANOV
8 KAZ2014 RUSLAN RENNERT
9 BRA3206 WAGNER BORTOLATO
10 BUL1007 MARIN PANTALEEV
11 GEO5209 EREKLE GURCHIANA
12 TUR5126 AHMET YENERER
13 IND4607 SNIBU REVI
14 UZB1760 FARHOD KHUDAYAROV
15 KAZ2015 IGOR KUZMIN
16 BLR2607 ARTSEM TATARENKA
17 UKR2222 YEVHEN LITOVTSEV
18 TUR5109 SAHIN ERGUL
19 TJK4916 FAKHRIDDIN OCHILOV
20 KGZ5912 Evgenii Lukianov
21 ESP4204 RUMEN DRAGANOV
22 BLR2606 VIACHESLAV SHARAGOVICH
23 MGL4302 TILYEUBYERD SAIFOLLA
Right Men's 110+
1 UKR2223 ANDRIY PUSHKAR
2 RUS2834 OMAROV GADZHIMURAT
3 TUR5110 FERIT OSMANLI
4 BUL1008 GEORGI TSVETKOV
5 RUS2832 SERGEI PATRIKEEV
6 MGL4303 ERDENEBAT ZORIGTBAATAR
7 KAZ2016 ALEXANDR KOBESSOV
8 KGZ5913 RUSTAM DZHALILOV
9 IRI2102 MORTEZA MORADI
10 KAZ2017 ARTYOM MEDVEDEV
11 IND4608 ISMAYIL SHAMZUDHEEN
12 MGL4304 KHURELSAIKHAN BATULGA
Right Men's 55
1 BUL1001 GEORGI GAYDARDZHIEV
2 RUS2801 ARSEN CHOMAEV
3 AZE6001 VUSAL ZEYNALOV
4 UKR2202 Oleg Dudko
5 RUS2835 RADIK KAMALOV
6 UKR2201 DMYTRO BEZKOROVAINYI
7 TUR5101 MEHMET CETINKAYA
8 TJK4903 KHISRAV JUMAEV
9 KAZ2112 ASSAN BAIGOZIYEV
10 KAZ2001 BAUYRZHAN ABUYUROV
11 BLR2601 ALIAKSANDR ZUBREI
12 JPN1901 MITSUHIRO DANJO
13 TJK4902 AZAMAT NASIMOV
14 IND4601 SAJEESH VIJAYAN
15 UZB1764 ELDOR KHOTAMKULOV
16 KGZ5901 ANDREI KIM
Right Men's 60
1 KAZ2004 MAMED JUSSUPOV
2 UKR2205 IGOR IVANYTSKYI
3 JPN1902 HIROSHI KOTERA
4 UZB1766 OBIDJON SALINOV
5 GER2301 FABIAN TAGER
6 KGZ5902 KONSTANTIN KLEINER
7 RUS2802 ROMAN TCEREKAEV
8 FIN1503 DIMITRI JAKOVLEV
9 RUS2803 MIKHAIL TOVMASYAN
10 IND4621 MEHDI TRIDIP
11 GER2302 JAN TAGER
12 UKR2204 OLEKSANDR BALANDIN
13 BRA3202 EMILIANO SILVA DOS SANTOS
14 KAZ2003 NURZHAN DUKIYEV
15 KGZ5903 BAHTIYAR KUBANYCHBEKOV
16 TJK4901 FARKHOD KOMILOV
17 BRA3201 LUCIANO JORDAO
18 GEO5201 VILENI GABRAVA
19 TJK4910 FARIDUN BURIEV
[/size][/td]
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
[td]Right Men's 65
1 TUR5103 EVREN ARSLAN
2 KAZ2031 ZAIR AKHMEDOV
3 USA3906 VAZGEN SOGHOYAN
4 RUS2805 SERGEI ZOLOTAREV
5 GEO5202 NIKOLOZI TSERETELI
6 TUR5102 MEHMET UZUL
7 RUS2807 ARTUR AKOEV
8 KAZ2005 EFIM HARIKOV
9 UKR2206 KHAISER IBRISHEV
10 KGZ5904 ZAMIR SHAMYRBAEV
11 AZE6003 PARVIZ NURALIYEV
12 UBZ1767 FARRUH ASKANOV
13 AZE6002 ZOHRAB MAHSIMOV
14 IND4602 VINOD VALIYATTIPARAMBIL
15 GER2309 PHILIPP STAHLHOFEN
16 IND4603 ALIN KAMEI
17 PAK4401 MUHAMMAD ZAMEER SULTAN
Right Men's 70
1 RUS2809 KHETAG DZITIEV
2 KAZ2006 SHYNBOLAT RAIKHANOV
3 GEO5203 ALEKS ABUTIDZE
4 BUL1002 HRISTO DELIDZHAKOV
5 SVK3501 JAN VOJENCAK
6 RUS2811 ALEKSANDR VORONETSKIY
7 UKR2208 OLEKSANDR KURDYUKOV
8 UKR2210 BORYS TRYHUB
9 KAZ2033 TALGAT OSPANOV
10 TUR5104 OZYUREK IMMAMUEL
11 UZB1705 ABDUNAZAR ALIMKULOV
12 GER2303 MATTHIAS SCHLITTE
13 JPN1903 KATSUFUMI SHIOTSUKI
14 POL2501 MARIUSZ PODGROSKI
15 IND4604 KALAM MUHAMMAD
16 USA3901 JOSHUA HANDELAND
17 ISR3101 YIGAL GORELASHVILI
18 UZB1774 HUSNIDDIN PARMANOV
19 BLR2602 MAKSIM KAPYTAU
20 KGZ5905 SHEISHENBEK SHAKIROV
21 FIN1504 VILLE HEINONEN
22 TJK4908 JASUR MANAZAROV
23 ESP4201 LORENZO VILLAR
Right Men's 75
1 LAT5301 JANIS AMOLINS
2 AZE6004 KAMRAN ATAYEV
3 KAZ2007 ALEXANDR BALASHOV
4 BUL1003 VIKTOR BALABANOV
5 ARM4001 VREZH SEDRAKYAN
6 UKR2212 OLEKSANDR TSVYETKOV
7 TUR5106 FATIH BOZ
8 RUS2813 ALEXANDER BULENKOV
9 KAZ2034 SEIFULLA NURKHALIKHOV
10 KGZ5906 ANDREI VAROBEV
11 UZB1704 MAKHMUD MUSINOV
12 TJK4909 UMED NASRIDINOV
13 FRA1303 JOZSEF LOVEI
14 SUI3601 GJEMALI-HAZER XHELAL
15 UZB1762 SULTONBEK NEMATULLAEV
16 IRI2101 BABAK FARAJOLLAHIALISHAH
17 GEO5204 MALKHAZ KHVEDELIDZE
18 UKR2211 ROMAN RIABTSEV
19 BLR2604 DZMITRY SHMELEV
20 KGZ5907 POLAT SHAKHMURADOV
21 USA3902 MICHAEL HENDRICKS
22 RUS2812 VITALII KALMYKOV
23 TJK4914 TOHIR TOHIROV
Right Men's 80
1 RUS2815 KHADZHIMURAT ZOLOEV
2 UKR2213 ARTEM TAYNOV
3 RUS2817 ANDREI MALAKHOV
4 KAZ2008 VALERIY BARANOV
5 UKR2214 ROMAN RUDNYTSKYY
6 BUL1004 STEFAN LENGAROV
7 UZB1765 DMITRIY DOKUCHAEV
8 KAZ2013 ELDAR MOLDAKHMETOV
9 ESP4202 JUAN GARCIA
10 GEO5205 GIORGI TVALIASHVILI
11 SWE3001 ANDREAS DAHLSTROM
12 TUR5125 DENIZ KAN
13 ESP4203 SALEH MOID
14 MGL4306 BAIYT YERKYEBULAN
15 AUS6801 HUSAM SAFFURI
16 HOL2901 COR DANENBERG
Right Men's 85
1 UKR2215 RUSTAM BABAIEV
2 RUS2819 ABDULA ELDAROV
3 RUS2821 ALAN TSARIKAEV
4 SVK3504 PETER KASAN
5 UZB1763 BOBIR BEKCHANOV
6 UKR2216 IEVGENII PRUDNYK
7 SVK3503 JAN GERMANUS
8 SUI3603 PAULICK SEBASTIAN
9 KAZ2009 SERGEY FUGAROV
10 UZB1769 FIRDAVS GAFUROV
11 FIN1505 TERO LOUKOLA
12 FIN1506 TERO SAARINEN
13 KAZ2010 NASSYR MAKHAMBETOV[/td]
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
[td]Right Men's 90
1 RUS2823 ARSEN LILIEV
2 UKR2218 RUSLAN BABAYEV
3 RUS2825 VITALII LALETIN
4 KAZ2011 ARTYOM ZOLOTOV
5 BUL1005 STOYAN GOLEMANOV
6 KAZ2039 ALEXANDR GETALO
7 SVK3502 RADOSLAV DOBROVIC
8 GEO5206 RACHO GAKHARIA
9 CZE1601 OTTO VLK
10 ITA4101 ADRIAN LUTAI
11 KGZ5908 ALEKSANDR LI
12 KGZ5909 PAVEL MOROZOV
13 TUR5107 OMER BENNURKAN
14 MGL4305 MURATKHAN JANIBYEK
15 UKR2217 OLEG BALKOVOY
16 IND4606 BISWAJIT LAHAN
17 UZB1771 ABDUMANOP MAFJITOV
18 JPN1904 KAZUYA ITO
19 UZB1773 AZIZ USMANOV
20 FIN1507 TONI HONKAPAA
21 BRA3203 MARCIO MOREIRA
22 JPN1905 HIDEKI OHMURA
Woman Right 55
1 RUS28110 IRINA MAZURENKO
2 RUS28109 DIANA ALBEGOVA
3 KAZ20247 OLGA TIMUKINA
4 TUR5114 ARZU DONMEZ
5 BRA3212 CRHIS SOUZA
6 BRA3211 MARIA BOGNAR
7 UKR2232 LARYSA TYHONOVYCH
8 GEO5211 MARINE PUTKARADZE
9 TJK4922 KARINE OGANESYAN
10 UKR2253 ANASTASIYA GONCHARENKO
11 UZB1789 MAFTUNA SAIDOVA
12 UZB1797 DILOROM RAHIMOVA
13 KAZ20246 YULIANNA KARAVAYEVA
14 CAN1807 ASHLEY MAHER
Woman Right 60
1 RUS28111 EKATERINA LARINA
2 SVK3507 LUCIA DEBNAROVA
3 TUR5115 ISIL METIN
4 TJK4924 GULBEGIM ABDULMAINOVA
5 KAZ20242 ZHULDYZ KUNTUGANOVA
6 POL2504 JOANNA DAMINSKA
7 BRA3213 TATIANE FARIA
8 KGZ5922 Natalia Lukianova
9 TUR5128 TUGBA KOC
10 UZB1799 EKATERINA SHISHKOVA
11 KGZ5921 ELVIRA ASKERBEK
12 BRA3214 JULIANA SOARES
13 RUS28112 ELENA KURENKOVA
14 IND4613 JULIET LALENGKIMI
15 KAZ20244 PERIZAT RYSKULBEKOVA
Woman Right 65
1 SWE3005 SARAH BACKMAN
2 RUS28113 IRINA GLADKAYA
3 RUS28114 EKATERINA NIKISHEVA
4 KAZ20239 OLGA SHLIZHEVSKAYA
5 BRA3215 DAMARIS SILVA
6 KAZ20243 YELENA LYSSOVA
7 TJK4925 NIGORA GULMATOVA
8 IND4614 RANI SORAM
9 UKR2233 OLGA TERPELOVA
10 CZE1603 ZUZANA SVOBODOVA
Woman Right 70
1 SWE3006 HEIDI ANDERSON
2 RUS28116 IRINA MAKEEVA
3 BRA3216 MARALINE BARBIERI
4 SUI3607 LAURE JUILLERAT
5 BRA3217 CLELIA GOULART
6 KAZ20237 LAURA SABYRBEKOVA
7 KAZ20238 VERA BONDIK
8 UKR2234 KATERYNA MOCHALOVA
9 TUR5116 CEYDA TASKIN
10 IND4615 INAOBI LEISHANGTHEM
11 UKR2235 ALINA GOLUBYEVA
Woman Right 80
1 RUS28119 NATALIA GURTCIEVA
2 BRA3218 GABRIELA VASCONSELOS
3 FIN1502 ANNE MELIN
4 KAZ20234 ALLA TANYUSHKINA
5 RUS28117 ANIUKHINA YULIA
6 KAZ20235 VIKTORIYA BUGROVA
7 BRA3219 ANDREA LOPES
8 KGZ5923 ASEL BEKBOSUN
9 TJK4927 MUHABBAT MAMATOVA
10 CAN1805 JOANNE LACHANCE
Woman Right 80+
1 LTU6102 EGLE VAITKUTE
2 LAT5303 ZANNA CINGULE
3 LTU6103 RAMINTA ZVIRBLYTE
4 RUS28121 LILYA KHAMIDULLINA
5 RUS28122 VIKA GABAGKOVA
6 GER2307 GINA SWIENTEK
7 KAZ20233 MOLDIR BAIGALIYEVA
8 BRA3220 JOCILENE BASSANELLI
9 BRA3221 SILENE DATAS
10 IND4616 INAO SOUGRAKPAM
11 KAZ20232 AIDANA AMANKELDIYEVA
12 KGZ5924 NAZIRA TENTIMISHEVA[/td][/tr][/table]
Sursa: www.worldarmwrestlingfederation.com/worlds2011.htm[/center]
World Armwrestling Championship 2011 - Balashov vs Amolins(Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Raikhanov vs Dzitiev (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Kriulin vs Kostadinov (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Tokarev vs Kvikvinia (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Liliev vs Laletin (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Eldarov vs Babaiev (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Tomsons vs Muriev (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Cvetkov vs Omarov1 (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Pushkar vs Usmanli (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 -Chomaev vs Zeynalov (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Kotera vs Ivanitskyi (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Makeeva vs Barbieri (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Balashov vs Atayev (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Taynov vs Malakhov (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Trubin vs Kostadinov (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Tokarev vs Muriev (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Debnarova vs Larina (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Backman vs Gladkaya (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Backman vs Gladkaya1 (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Anderson vs Makeeva (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Сingule vs Vaitkute (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Gaydardzhiev vs Chomaev (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Jussupov vs Ivanytskyi (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Raikhanov vs Dzitiev (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Dzitiev vs Raikhanov (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Amolins vs Atayev (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Taynov vs Zoloev(Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Eldarov vs Babaiev2 (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Liliev vs Babaiev (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Kostadinov vs Dautashvili (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Kostadinov vs Dautashvili2 (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Tomsons vs Tokarev (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Tomsons vs Tokarev2 (Right Hand)
World Armwrestling Championship 2011 - Omarov vs Pushkar2 (Right Hand)
www.youtube.com/user/Igor8649