Iata ca s-a terminat si acest concurs. A fost un concurs foarte reusit d.p.d.v. organizatoric iar pentru asta le multumim partenerilor nostri de la Pensiunea Steaua Nordului Sadova si in special Domnului Adrian Urdoi, un foarte bun organizator si o nemaipomenita gazda.
Sportivii au venit foarte pregatiti iar concursul a fost un adevarat show transmis live pe internet.
Fiind prima editie si inainte cu doar 2 saptamani de nationale, participarea nu a fost atat de numeroasa pe cat ne asteptam dar a fost de calitate. Suntem convinsi ca pozele si video-ul pe care le va posta bolbo in curand va vor convinge sa participati la urmatoarea editie in numar si mai mare.
Zona in care s-a desfasurat concursul este nemaipomenit de frumoasa iar localnicii sunt foarte primitori.
Arbitrajul a fost asigurat de catre cesterik, doi arbitri incepatori (Adriana Paunescu si Vaman Vasile) care s-au descurcat destul de bine, cateodata de mine si finalele de catre ion oncescu.
REZULTATE OFICIALE
Juniori -75 kg Dreapta
1 Gabriel VLAD - Satu Mare (SV)
2 Laurentiu GUSAVAN - Vanatori (NT)
3 Claudiu OLAR - Vascauti (SV)
4 Ionut DOMNITEI - Radauti (SV)
5 Andrei TIMPAU - Capu Campului (SV)
6 Leonid PINTEA - Targu Neamt (NT)
7 Ion MNESCIUC - Ciumarna (SV)
8 Mihai VULTUR - Falticeni (SV)
Juniori +75 kg Dreapta
1 Cristian PITICAR - Frasin (SV)
2 Emanuel NICOLAESCU - Radauti (SV)
3 Paul PITIAN - Capu Campului (SV)
4 Bogdan VAMAN - Vama (SV)
5 Andrei CERBU - Poiana Teiului (NT)
6 Cosmin AFLOREI - Poiana Teiului (NT)
Seniori -75 kg Dreapta
1 Marius JUROVSCHI - Satu-Mare (SV)
2 Gabriel VLAD - Satu Mare (SV)
3 Dumitru TANU - Frasin (SV)
4 Lucian BOZU - Radauti (SV)
5 Gheorghe MNESCIUC - Ciumirna (SV)
6 Ionut MIRONIUC - Frasin (SV)
7 Mihai HAJ - Volovat (SV)
8 Cosmin BODRON - Tg Neamt (NT)
9 Ionut DOMNITEI - Radauti (SV)
10 Adrian DOMNITEI - Radauti (SV)
11 Laurentiu GUSAVAN - Vanatori (NT)
12 Rainer BRASOVEANU - Radauti (SV)
13 Dumitru MNESCIUC - Ciumirna (SV)
14 Marian PRELUCA - Capu-Cimpului (SV)
15 Claudiu OLAR - Vascauti (SV)
16 Daniel PLAMADA - Bivolarie (SV)
Seniori -90 kg Dreapta
1 Ovidiu ISTRATE - Targu Neamt (NT)
2 Marius JUROVSCHI - Satu-Mare (SV)
3 Sebastian COJOCARU - Brosteni (SV)
4 Ioan URSU - Fundu Moldovei (SV)
5 Emanuel NICOLAESCU - Radauti (SV)
6 Andrei JURAVLE - Radauti (SV)
Seniori +90 kg Dreapta
1 Adrian LAURUS - Milisauti (SV)
2 Adrian PASLARIU - Radauti (SV)
3 Ovidiu IACOB - Piatra Neamt (NT)
Seniori Open Stanga
1 Danut BORBIL - Ludus (MS)
2 Ovidiu IACOB - Piatra Neamt (NT)
3 Adrian LAURUS - Milisauti (SV)
4 Ovidiu ISTRATE - Targu Neamt (NT)
5 Adrian PASLARIU - Radauti (SV)
6 Gheorghe MNESCIUC - Ciumirna (SV)
7 Paul PITIAN - Capu Campului (SV)
8 Gabriel VLAD - Satu Mare (SV)
9 Sebastian COJOCARU - Brosteni (SV)
10 Mihai HAJ - Volovat (SV)
11 Andrei JURAVLE - Radauti (SV)
12 Emanuel NICOLAESCU - Radauti (SV)
13 Ioan URSU - Fundu Moldovei (SV)
14 Gabriel VULTUR - Falticeni (SV)
15 Andrei TIMPAU - Capu Campului (SV)
16 Adrian DOMNITEI - Radauti (SV)
17 Daniel PLAMADA - Bivolarie (SV)